صفحه اصلی    |    اخبار    |    سامانه دستیار تامین    |    محصولات    |    گالری تصاویر    |    کاتالوگ    |    درباره شرکت    |    تماس با ما

 
رونمایی از سامانه ختم جمعی قرآن کریم صالح

رونمایی از سامانه ختم جمعی قرآن کریم صالح

در نمایشگاه رسانه های دیجیتال خراسان جنوبی که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان از تاریخ 26 بهمن الی 30 بهمن 1390برگزار میشود، سامانه ختم جمعی قرآن کریم صالح که از تولیدات شرکت فناوری اطلاعات پویش بیرجند می باشد ، با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولین استان ، رونمایی شد.
۱۳۹۰/۱۱/۲۹

سامانه ختم جمعی قرآن کریم صالح که نرم افزاری هوشمند و خودکار جهت مدیریت ختم جمعی قرآن کریم میباشد ، طی مراسمی با حضور حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی ، امام جمعه محترم شهرستان بیرجند ، محمد حسین جعفری معاون اداری ومالی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، سید علی زمزم معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی و جمعی از مسئولین برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال، رونمایی شد.
 
 
در این مراسم ، حمید احراری فرد مدیر عامل شرکت ، در مورد نحوه عملکرد این سامانه و چگونگی روند هوشمند ختم قرآن کریم توسط سامانه را ، برای حاضرین شرح داد.
 
همچنین حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی ، امام جمعه محترم شهرستان بیرجند ، نحوه عملکرد سامانه را از مدیرعامل شرکت جویا شدند.
 
 
 
 
رونمایی از این سامانه ، بازتاب گسترده ای در سایت های خبرگزاری مختلف داشت از جمله :
 
خبرگزاری فارس ، خبرگزاری مهر نیوز ، خبرگزاری ایکنا ، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ، اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی ، شبستان خبرگزاری حوزه دین فرهنگ و اندیشه و ...
 
همچنین خبرگزاری فارس ، مصاحبه اختصاصی با حمید احراری فرد مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات پویش بیرجند ، انجام داد که متن کامل خبر درج شده در سایت این خبرگزاری به شرح زیر است :
 
خبرگزاری فارس: مدير شرکت اطلاعات پويش بيرجند گفت: سامانه ختم جمعی قرآن کريم به صورت خودکار،هوشمند و بدون نياز به کاربر، تمامی عمليات يک ختم گروهی قرآن کريم را از طريق سرويس پيام کوتاه مديريت می کند.
حميد احراری فرد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بيرجند با بيان اینکه سامانه ختم جمعی قرآن کریم به نام صالح در نمایشگاه رسانه های دیجيتال استان رونمایی شد، اظهار داشت: صالح قادر است به صورت خودکار، هوشمند و بدون نياز به کاربر تمامی عمليات یک ختم گروهی قرآن کریم را از طریق سرویس پيام کوتاه مدیریت کند.
وی افزود: سامانه صالح یک سيستم تمام خودکار و هوشمند است که در تمام مدت زمان فعاليت خود نياز به حضور کاربر نداشته و قادر است از نخستين قدم ایجاد یک ختم تا پایان آن را مدیریت کند.
مدیر شرکت اطلاعات پویش بيرجند گفت: این سامانه با نخستين پيام دریافت شده از مخاطبان ختم را ایجاد کرده، با هر درخواست به صورت خودکار به مخاطب پاسخ می دهد، با دریافت اعلام قرائت مخاطبان از آنان تشکر کرده و اشتباهات کاربران در ترتيب ارسال پيام ها را اصلاح می کند.
احراری فرد ادامه داد: این سامانه قادر است کاربران را در اجرای یک ختم صحيح راهنمایی کند و بخش های محول شده قبلی که قاری مربوطه به آن پاسخ نداده را به اشخاص دیگر محول کند تا ختم به صورت بی پایان باقی نماند.
وی یادآور شد: این سامانه به قاریان برای تشویق بيشتر امتياز می دهد و پایان یک ختم را به شرکت کنندگان تبریک می گوید.
مدیر شرکت اطلاعات پویش بيرجند گفت: این سامانه قادر است به کمک موتور عيب یابی داخلی اشکالات احتمالی به وجود آمده در بانک های اطلاعاتی خود را ترميم کند و به محض اجرای ویندوز، اجرا شده و دستگاه ختم را فعال می کند.
احراری فرد گفت: این سامانه قادر است به کمک موتور خود عيب یابی داخلی اشکالات احتمالی به وجود آمده در بانک های اطلاعاتی خود را ترميم کند.
وی با بيان اینکه متن کامل قرآن کریم در سامانه گنجانده شده، گفت: در این راستا سامانه می تواند آیه آغاز هر بخش را به قاری اعلام کند تا قاری به اشتباه بخش دیگری را قرائت نکند.
مدیر شرکت اطلاعات پویش بيرجند در پاسخ به این سئوال که این سامانه با چه هدفی راه اندازی شده است، گفت: اینکه بتوان ختم های جمعی قرآن را به صورت گسترده در ابعاد مکانی و فواصل دورتر از یک فضای بسته انجام داد مهمترین هدف ساخت این سامانه بود.
احراری فرد گفت: با وجود این سامانه نياز نيست اشخاص شرکت کننده در ختم حتما در یک محل خاص گرد هم بيایند همين علت یعنی تعيين مکان خاص برای برگزاری ختم، ممکن است باعث شود افراد کمتری بتوانند خود را به ختم قرآن برسانند.
وی یادآور شد: این مزیت سامانه سبب می شود ختم بتواند حتی به گستردگی یک کشور باشد و هر فردی در خانه خود در آن شرکت کند.
مدیر شرکت اطلاعات پویش بيرجند گفت: به کمک نرم افزار صالح نيازی نيست یک ختم جمعی در فاصله زمانی یک یا دو ساعت به پایان برسد و هر شخص می تواند به اندازه دلخواه خود در ختم قرآن شرکت کند.
احراری فرد اضافه کرد: سامانه ختم قرآن کریم صالح به هر شخص به تعداد دفعات درخواست وی بخشی از قرآن را واگذار می کند تا شخص بتواند در ميزان شرکت در ختم تصميم گيری کند.
وی با بيان اینکه در این نرم افزار امکان ایجاد ختم به سه صورت آیه ای، حزبی و جزئی وجود دارد، گفت:
در این سامانه مطمئن می شویم یک ختم قرآن به صورت صحيح و کامل انجام می شود.
مدیر شرکت اطلاعات پویش بيرجند تصریح کرد: چنانچه شخصی درخواست قرائت کند اما قرائت را پاسخ ندهد یعنی نتواند بخش محول شده را به هر دليل قرائت کند یا پيام پاسخ او به سامانه نرسد، سامانه آن بخش را پس از مهلت تعيين شده به شخص دیگری واگذار می کند.
احراری فرد تشویق نسل جدید به سنت پسندیده ما مسلمانان یعنی ختم قرآن را مهمترین هدف راه اندازی این سامانه عنوان کرد و گفت: چنانچه تلاش ما به این باشد که سنت ها و آداب پسندیده اسلامی خود را با تکنولوژی روز هماهنگ کنيم جوانان نيز راحت تر با آن ارتباط برقرار می کنند.


آمار سایت : کاربران آنلاین : 2 نفر    بازدید امروز : 63 بار    بازدید دیروز : 103 بار    بازدید کل : 4893636 بار

©تمامی حقوق مادی و معنوی برای فناوری اطلاعات پویش محفوظ است . 1395 - 1386
Copyright © 2007 - 2016 | www.PooyeshIT.com | all rights reserved

شرکت فناوری اطلاعات پویش بیرجند Designed and Powered By : Pooyesh Birjand IT